Voditeljica projekta:
dr. Daria Ložnjak Dizdar
Suradnici:
dr. Petra Rajić Šikanjić (Institut za antropologiju, Zagreb)
dr. sc. Marko Dizdar (Institut za arheologiju, Zagreb)
prof. dr. sc. Stašo Forenbaher (Institut za antropologiju, Zagreb)
Zrinka Premužić (Institut za antropologiju, Zagreb)
prof. dr. sc. Carola Metzner-Nebelsick (Sveučilište Ludwig-Maximilian, München, Njemačka)
prof. dr. sc. Marie Louise Stig Sørensen (Sveučilište Cambridge, Cambridge, Velika Britanija)
doc. dr. sc. Boris Kavur (Sveučilište na Primorskom, Koper, Slovenija)
dr. sc. Siniša Radović (Zavod za paleontologiju i geologiju kvartara Hrvatska akademije znanosti i umjetnosti, Zagreb)
Daria Ložnjak Dizdar (dr. sc. prapovijesna arheologija, Sveučilište u Zagrebu, Hrvatska, mr. sc. i prof. povijesti i arheologije, Sveučilište u Zagrebu) voditeljica je projekta Pogrebni običaji i društvo kasnog brončanog doba na jugu Karpatske kotline (BAMPICa). Radi u Institutu za arheologiju kao znanstvena suradnica. Istražuje materijalnu kulturu kasnog brončanog i ranog željeznog doba u sjevernoj Hrvatskoj i sudjeluje u brojnim arheološkim istraživanjima (Sotin, Dolina, Poljana Križevačka, Beli Manastir). Na projektu će provoditi analizu arheoloških nalaza i arheološka istraživanja te koordinirati projektom.
Petra Rajić Šikanjić (dr. sc. bioarheologija, Sveučilište u Zagrebu, Hrvatska; mr. sc. biološka antropologija, dipl. arheologinja, Sveučilište u Zagrebu) jedna je od istraživačica na projektu. Zaposlena je u Institutu za antropologiju kao viša znanstvena suradnica. Njezin znanstveni interes su bioarheološke analize ljudskih osteoloških ostataka od prapovijesti do modernog doba. Na projektu će provoditi analizu ljudskih ostataka.
više http://www.inantro.hr/?lang=hr&id0=1&id1=9&id2=127&id3=385
Marko Dizdar (dr. sc. prapovijesna arheologija, Sveučilište u Zagrebu, Hrvatska, mr. sc. i dipl. arheolog, Sveučilište u Zagrebu) jedan je od istraživača na projektu. Zaposlen je na mjestu višeg znanstvenog suradnika u Institutu za arheologiju. Istražuje protopovjesne zajednice i analizira različite koncepte njihovog identiteta u Karpatskoj kotlini. Na projektu je zadužen za arheološka istraživanja i analizu identiteta zajednica na području istočne Hrvatske.
Stašo Forenbaher (dr. sc. antropologija, Southern Methodist University, Dallas, Texas, mr.sc. i dipl. arheolog, Sveučilište u Zagrebu) jedan je od istraživača na projektu. Radi kao znanstveni savjetnik u Institutu za antropologiju. Istražuje prapovijesna društva južne Europe. Na projektu sudjeluje u integraciji rezultata bioarheoloških analiza i analiza materijalne kulture.
više http://www.inantro.hr/?id0=1&id1=9&id2=99&id3=295
Zrinka Premužić (dipl. antropolog, Sveučilište u Zagrebu, Hrvatska) asistentica je na projektu. Zaposlena je u Institutu za antropologiju na mjestu znanstvene novakinje. Radi na doktorskom radu iz područja bioarheologije. Njezin doktorski rad je baziran na analizi ljudskih ostataka iz 50 istraženih paljevinskih grobova iz Poljane Križevačke, koja je jedan od grobalja koja se proučavaju na ovom projektu. Na projektu će surađivati na analizi ljudskih ostataka.
više http://www.inantro.hr/?lang=hr&id0=1&id1=9&id2=102&id3=321
Boris Kavur (dr. sc. povijesne antropologije, Sveučilište u Ljubljani, Slovenija, dipl. Arheolog, Sveučilište u Ljubljani) je jedan od istraživača na projektu. Radi kao viši znanstveni suradnik i izvanredni profesor u Znanstveno-istraživačkom centru Fakulteta za humanističke studije, Sveučiliše na Primorskoj, Slovenija. Istražuje prapovijesne zajednice na području jugoistočnih Alpi. Na projektu sudjeluje kao istraživač zadužen za integraciju rezultata radiokarbonskih analiza s rezultatima analiza materijalne kulture.
više http://www.zrs.upr.si/index.php?page=addressBook&item=43&id=94
Carola Metzner-Nebelsick (dr. sc. pretpovijesit i protopovijesti, Sveučilište u Berlinu, Njemačka, mr. sc. i dipl. arheologinja, Sveučilište u Berlinu) jedna je od istraživačica na projektu. Zaposlena je kao profesorica i voditeljica Katedre za prapovijest i protopovijest na Sveučilištu Ludwig-Maximillian u Münchenu, Njemačka. Istražuje brončanodobne i željeznodobne zajednice u srednjoj i istočnoj Europi. U projekte sudjeluje kao istraživačica zadužena za arheološke analize, posebno za groblja i pogrebne običaje u Karpatskoj kotlini.
više http://www.vfp-archaeologie.uni-muenchen.de/personen/professoren/metzner/index.html
Marie Louise Stig Sørensen (dr. sc. prapovijest, Sveučilište u Cambridgu, Velika Britanija, dipl. arheologinja, Sveučilište u Århusu, Danska) jedna je od istraživačica na projektu. Radi kao profesor arheologije na Sveučilištu u Cambridgu, Velika Britanija. Istražuje veze između identiteta i materijalne kulture u brončanom dobu Europe te rodnu arheologiju. Na projektu će raditi na integraciji rezultata arheoloških i antropoloških analiza, osobito u povezivanju načina na koje je tijelo pokojnika sahranjeno i društvenih identiteta.
više http://www.arch.cam.ac.uk/directory/mlss
Siniša Radović (dr.sc. prapovijesna arheologija, Sveučilište u Zagrebu, Hrvatska, dipl. arheolog, Sveučiliše u Zagrebu) je konzultant na projektu. Radi kao znanstveni suradnik u Zavodu za paleontologiju i geologiju kvartara HAZU. Njegov znanstveni interes su zooarheologija, tafonomija, prapovijest i pogrebni običaji. U sklpu projekta bavi se analizom životinjskih ostataka u grobovima.
više http://info.hazu.hr/hr/clanovi_akademije/osobne_stranice/sinisa_radovic/sinisa_radovic_biografija/